Zlatý slavík

17.3.2009  ZŠ & MŠ Libchavy

Dne 18.3. se uskutečnilo dlouho očekávané finále již tradiční pěvecké soutěže Zlatý slavík, která je pravidelně pořádána v Kerharticích.

Soutěží zde žáci 1. stupně základních škol z Ústí nad Orlicí a okolí. Zpěváci zde porovnávají své pěvecké dovednosti ve třech věkových kategoriích.

Naši školu reprezentovaly žákyně, které postoupily ze základního kola konaného v pondělí 9.3., o němž se více informací můžete dozvědět v následujícím odkazu.

Naší nejmladší žákyní byla Káťa Velínská, která se umístila s písní Rybička na pěkném 4. místě v kategorii 1. tříd.V kategorii 2. a 3. tříd se umístila  na 3. místě Markétka Šaldová s písní Voda, voděnka. Kategorii nejstarší, tedy 4. a 5. tříd obohatily svým výkonem Růženka Škrobánková a Kristýnka Klazarová 3. a 5. místem s písněmi Děťátko se narodilo a Mám ráda cestu lesní.

Děkujeme všem za výbornou reprezentaci školy a věříme, že v příštích ročnících této soutěže naši žáci předvedou minimálně tak pěkné výkony jako tomu bylo letos.

Eva Krummer