Adaptační pobyt šestých tříd

 18.9.2019  Mgr.Kateřina Kulhavá

Výjimečně se letos v šestém ročníku vytvořily dvě třídy, které se vystřídaly v autokempu Sedmihorky v Českém ráji. Pobyt přinesl žákům radost, prohloubení kamarádských vztahů, utvoření nového kolektivu, poznání nových třídních učitelů a mnoho pěkných společných chvil.

Součástí adaptačního kurzu byl enviromentální program, který nám zajistilo Středisko ekologické výchovy Český ráj.

Celodenní pobyt v přírodě, procházka po arboretu Bukovina, orientační běh se zařazováním stromů, vycházka po stopách místních lázeňských pramenů, doplněná o badatelské zkoumání, zážitkový noční program za hlasy sov, bubnování, poznání geologické minulosti oblasti s lovem na divokou zvěř, pozorování mravkolvů… a to vše spojené legrací, hrami, sportem.

Před odjezdem domů jsme ještě navštívili přírodní zábavní park Šťastná země v Radvánovicích, kde se žáci vyřádili na trampolínách, lanovkách a průlezkách.