Přejít na obsah

Comenius – návštěva školy v irském Cashelu

 11.5.2009  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve dnech 12. – 17. května 2009 navštívily paní ředitelka Linhartová a paní učitelky Šedová, Šťovíčková, Krummer a V.Vaňousová společně s představiteli škol z Belgie, Dánska a Maďarska partnerskou školu projektu Comenius v Irsku. 


Škole se nachází v hornaté oblasti Connemara a leží přímo na mořském pobřeží. Navštěvuje ji pouze 37 žáků ve věku od 4 do 12 let, kteří pro nás společně s pedagogy a rodiči připravili bohatý a nabitý program.

Měly jsme možnost shlédnout překrásnou přírodu této hornaté oblasti Irska a na vlastní kůži poznat proč Irové říkají: "Není špatné počasí, je jen špatné oblečení", velkou část naší návštěvy totiž pršelo.

Irské děti nám předvedly svou úžasnou muzikálnost, když ve škole bezprostředně tančily irské tance  a hrály na typicky  irské hudební nástroje – akordeon, flétna a housle. Tyto dovednosti se nám také pokusily předat.

Neméně přínosná byla pracovní část setkání, kdy byly naplánovány další aktivity projektu – hry  a vaření v přírodě, posílání pohlednic z prázdnin, reportáže o pěstování rostlin, Comenius den a data dalších setkání v Maďarsku (říjen 2009) a u nás (květen 2010).

Přivezly jsme k nám na návštěvu dalšího maskota – ovečku Blarney Bubbles, která se těší na všechny děti z naší školy a program, který pro ni připraví.

Fotografie z návštěvy v Irsku si můžete prohlédnout na picasaweb.google.cz/zs.libchavy/IrskoSetkaniComenius