Přejít na obsah

Setkání s Hollywoodským kaskadérem Patrikem

 18.5.2009  ZŠ & MŠ Libchavy

     Velice zajímavé vyprávění si mohly vyslechnout děti z I. i II. stupně naší školy.  Patrik Staněk, rodák z Ústí nad Orlicí, barvitě líčil svůj příběh, jak a proč ho cesty dovedly z malého města až do velké Ameriky. Snažil se děti přesvědčit o tom, že svou vůlí, pracovitostí a vytrvalostí mohou dosáhnout svého snu. Filmové ukázky svých kaskadérských scén doplňoval o vtipný komentář. Několikrát však upozorňoval děti, aby podobné kousky nezkoušely. V druhé části vystoupení se věnoval ukázkám. Vybral si k sobě z dětí "parťáka" a ve dvojici nám předváděli úder pěstí do obličeje. Přidali k tomu několik hereckých grimas a pohybů, takže údery vypadaly jako opravdové. Samozřejmě vše probíhalo bez kontaktu – tak, jak je to i ve filmech. Na závěr odpověděl na několik dotazů. Rozloučení bylo trochu netradiční – na společné fotce jej můžeme vidět hlavou dolů (při stoji na rukou).

 

                     Páťo děkujeme za pohodové dopoledne

 

                                                                                                         Iva Kittlitzová