Přejít na obsah

Exkurze ve výrobních halách firmy SOR

 11.11.2009  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve čtvrtek 12. 11. 2009 se žáci osmého ročníku podívali do firmy SOR. Ve firmě je provázel pan Diblík, který pro ně měl připravenou úvodní přednášku o chodu firmy, o výrobě autobusů a o samotném výrobním procesu. Poté se osmáci mohli podívat přímo do výrobních hal. Procházeli halami postupně, aby viděli výrobu od počátku až do finálního produktu. Prohlídka trvala zhruba jednu hodinu. Pak byla pro žáky připravena ještě menší beseda s pí Jasanskou, mzdovou účetní a personalistkou. Ta všem vysvětlila, jak je důležité vybrat si střední školu a obor, který bude mít uplatnění na trhu práce, o pracovních podmínkách a o profesních možnostech v této firmě, byly to všechno užitečné rady z praxe, které doufám, že našim studentům pomohou najít správnou cestu v hledání střední škol. Touto cestou děkujeme panu Diblíkovi a paní Jasanské za pěkně připravenou a přínosnou exkurzi.

                                                                                  Mgr. Hana Pleváková