Přejít na obsah

Šermíři – Velká Morava

 8.2.2010  ZŠ & MŠ Libchavy

V úterý jsme se s našimi hosty ze Šermířského spolku Jeseník přenesli do 9. století, do doby Velké Moravy. Průvodci se nám stali kníže Svatopluk a jeho syn Mojmír. Ukázali nám, jak ve své době žili, co musely děti v tehdejší době umět i to, že to s nimi jejich rodiče neměli jednoduché. Předvedli nám také, jaké zbraně tehdy bojovníci používali a podívali jsme se také na ukázku boje. Dozvěděli jsme se také, proč se Velká Morava rozpadla.

Na závěr pro nás bylo nachystáno překvapení v podobě módní přehlídky, kterou nám předvedli naši deváťáci oblečení do dobových kostýmů.

Představení se nám velmi líbilo a už se těšíme na příští rok, kdy nás šermíři z Jeseníku snad opět navštíví.

další fotografie na: picasaweb.google.com/zs.libchavy/Sermiri92#

                                                                                                                                      Zuzana Vaňousová