Přejít na obsah

Exkurze k Volbě povolání

 7.4.2010  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve čtvrtek jsme s "osmákama" a p.uč.Jakubem Krátkým vyjeli na dotovanou  exkurzi po vybraných firmách v rámci projektu Volba povolání pořádaném Krajskou hospodářskou komorou Pardubického kraje. Nejdříve jsme navštívili velkou firmu Brück, která sídlí nedaleko Vysokého Mýta v Zámrsku. Hlavním oborem činnosti Brück AM je obrábění. Pro tuto specializaci jsou vybaveni špičkovými stroji, využívají nejnovější poznatky v technologii třískového obrábění kovů. Druhou zastávkou byla menší firma Bellazi company v Heřmanově Městci zabývající se výrobou a prodejem širokého sortimentu nábytku do kosmetických, kadeřnických salónů a nehtových studií. Žáci mohli porovnat pracovní podmínky ve dvou odlišných firmách a vidět co obnáší různé profese v praxi. Na podzim plánujeme opět  dotovanou exkurzi do Mladé Boleslavi.

                                                                                 Šťovíčková Hana