Den bezpečnosti

 28.6.2010  ZŠ & MŠ Libchavy

Náhodným kolemjdoucím, kteří v předposlední den školního roku procházeli kolem školy, se mohlo zdát, že zde vybuchla bomba či řádil oheň. 

Ale to se jen učitelé před prázdninami ve spolupráci se záchranými složkami pokoušeli zajímavou a poutavou formu předat žákům informace o možných nebezpečích a situacích, se kterými se děti mohou setkat.

Proběhla cvičná evakuace žáků a zaměstnanců školy, viděli jsme nouzovou evakuaci osob z budovy pomocí žebříku a slaňování, prozkoumali a doslova osahali výbavu hasičských vozů, policisté nám odebírali otisky prstů, vyzkoušeli jsme si výstroj policejního těžkooděnce, potěžkali zbraně, zopakovali jsme si dýchání z plic do plic a masáž srdce, pokusili jsme se ošetřit drobná poranění. 

 Velké poděkování patří hasičům z HZS v Ústí nad Orlicí, policistům z Ústí nad Orlicí a pracovníkům ČČK z Ústí nad Orlicí bez jejichž pomoci bychom nemohli akci podobného rozsahu uskutečnit.

Fotografie z Dne bezpečnosti můžete shlédnout zde:

picasaweb.google.com/zs.libchavy/DenBezpecnosti#