Přejít na obsah

Téma v novém šk. roce “ Škola kosmonautů&quo

 5.11.2010  ZŠ & MŠ Libchavy

Školní družina

Každý kosmonaut je nejdřív žákem jen,

když se má skamarádit s vesmírem,

stejně jako my cvičí na Zemi,

jak se dá létat mezi hvězdami.

 

  Děti v mladším školním věku rády napodobují činnosti dospělých, dokáží se dokonale vžít do nejrůznějších rolí „ být někým“, hrát si „ na někoho“. Právě s tím  naše celoroční hra počítá. V dubnu 2011 uplyne půl století od chvíle, kdy se člověk poprvé podíval do vesmíru. Je to příležitost, abychom si na kosmonauty zahráli.Ve skutečnosti musí každý kosmonaut projít náročným tréninkem. Nežli  se oblékne do skafandru, usedne do kosmické lodi nebo do raketoplánu a vydá se na cestu ke hvězdám, má za sebou dlouhou přípravu. A tak děti z naší školní družiny budou celý rok  trénovat nejrůznější dovednosti ve Škole kosmonautů.

                           vychovatelky ŠD     Daniela Čermáková a  a Hana Moravcová