Přejít na obsah

Exkurze 8. třídy – projekt ŠIC

 30.3.2011  ZŠ & MŠ Libchavy

V rámci projektu ŠIC navštívili naši "osmáci" v Ústí nad Orlicí Čistírnu odpadních vod, kde se seznámili s jejím provozem a funkcí. Před prohlídkou nám odborně vyložil toto téma pan ing. Šeda, kterému bychom tímto chtěli ještě jednou poděkovat za ochotu a velmi pěkný výklad. Dále jsme pak pokračovali do Rviště, kde si pan Krška u svého rodinného domku postavil Kořenovou čistírnu odpadních vod, a tak jsme mohli srovnávat klady a zápory dvou rozdílných čistíren. Žáci odprezentují své poznatky v projektovém dni, který se bude konat 16. 6. 2011.

Cestou zpět do Libchav žáci plnili dané úkoly z chemicko-přírodníchvěd v podobě bojové hry. 

                                                       Hana Šťovíčková, Lenka Řehounková