Přejít na obsah

Den vaření

 1.5.2011  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve čtvrtek měli žáci 5.třídy plné ruce práce, aby stihli uvařit a připravit všechna jídla, která si naplánovali. Pracovali v malých skupinkách a na přípravě projektového dne přemýšleli již několik dní. Počítali přibližné i skutečné ceny potravin, rozhodli se založit si svůj vlastní Receptář a vyhledávali lákavá jídla v mnoha kuchařských knihách. Byla jsem velice překvapená, jak jsou šikovná nejen děvčata, ale také chlapci! 

Chlebíčky, jednohubky slané i sladké, obložený talíř, kokosová buchta, jahodový dort,  palačinky, masové smaženky s bramborem, pravé čínské nudle s kuřecím masem a zmrzlinový pohár s čokoládou. Sbíhají se vám sliny? To se vám nedivím…

Opravdu jsme si pochutnali a přežili jsme to ve zdraví!!!

     

 

                                                                                           Zuzana Šedová