Květinový den

 10.5.2011  ZŠ & MŠ Libchavy
Ve středu 11. 5. probíhala, stejně jako po celé České republice, v Libchavách veřejná sbírka organizace Liga proti rakovině s názvem Květinový den. V rámci českého dne proti rakovině se již tradičně prodávala kvítka měsíčku lékařského, přičemž výtěžek sbírky je věnován na boj s touto zákeřnou chorobou. Všichni, kdo si kytičku koupili, zároveň obdrželi informační leták, upozorňující na možnosti aktivní prevence rakoviny. Podle odborných statistik zvyšuje včasné odhalení nemoci šanci na její vyléčení o 60%! Již čtvrtý rok prodávali kytičky žáci z 9. třídy naší školy. Podařilo se jim prodat 265 kytiček, za které utržili 5 493,- Kč. Každoroční výtěžek sbírky se pohybuje mezi 12 a 15 milióny korun, peníze slouží k nákupu přístrojů do nemocnic, k výzkumu rakoviny a k péči o smrtelně nemocné v hospicových zařízeních. Děkujeme všem dobrovolníkům za jejich ochotu pomoci a také všem, kdo si kytičku koupili.