Přejít na obsah

Adaptační kurz 6. třídy

 11.9.2011  ZŠ & MŠ Libchavy

                                                                                                             V Libchavách, 15.9.2011

Ahoj Honzo,

píšu Ti dopis, protože jsem se měl poslední 3 dny docela fajn. Náš nový třídní učitel a my šesťáci jsme byli na tzv. adaptačním kurzu. Víš, co to je? Prostě jsme od 12. do 14. září odjeli do táborové základny v Mlýnku u Velin a tam se snažilipoznat se z jiné strany, než ve škole. Byl to takový minitábor. Pan učitel vařil v kuchyni a nás měli na starosti kluci vedoucí. Bylo to prima. Učili jsme se tábornické dovednosti jako je uzlování, mapové značky, morseovka a tak podobně. Taky jsme si dokázali uvařit buřtguláš v kotlíku na ohni. Je to víc práce, než doma na sporáku, ale je to zábavnější. Musíš udělat ohniště, nanosit dřevo, rozdělat a udržovat oheň, nenechat guláš utéct z kotlíku. Byla to zábava a všichni přežili. I vaření i ten guláš.smileyDalší dobrá věc tam byly netradiční sporty. Hráli jsme lakros, softbal, přetahování lanem a tak. A večer to bylo vůbec super. První večer jsme hráli v jídelně poker a kostky. A druhý večer nám udělali vedoucí diskotéku a po ní ještě noční hru. Každý sám si musel z tábora dojít ke zřícenině baráku pro diamant. Někoho jsem slyšel i vyjeknout ve tmě. Taky jsem se trochu bál,ale stálo to za to. Byly to pěkné tři dny mimo školu. Škoda, že se na takový adaptační kurz nemůže jezdit každý rok. V sedmičce bych jel klidně zas.

Měj se fajn a napiš mi, co nového u Tebe s novým školním rokem.

                                                                                                 Čau Tvůj kámo M