Přejít na obsah

Školní kolo Mladého Demosthena

 14.12.2011  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve čtvrtek 15. prosince 2011 se na naší škole konalo školní kolo celostátní soutěže v komunikaci Mladý Demosthenes. Tato soutěž u nás probíhá již pátým rokem a vždy se těší dobré účasti. Žáci soutěží ve dvou kategoriích: mladší žáci (6. a 7. třída) a starší žáci (8. a 9. třída). V 5. ročníku řečnické soutěže se na naší škole sešlo 12 soutěžících v obou kategoriích. Větší zastoupení měla kategorie mladších žáků. Soutěžním úkolem bylo přednést libovolný text v délce 1-2 min. Soutěžící byli hodnoceni v několika disciplínách (intonace, správné dýchání, artikulace, jazykové prostředky, neverbální projevy ad.). Žáky hodnotila tříčlenná porota: paní ředitelka Linhartová, paní učitelka Baťková a paní učitelka Pleváková. V mladší kategorii se umístila třetí Kristýna Remešová ze 6. třídy, na druhém místě Natálie Lukešová ze 7. třídy a na prvním místě Nikola Vopařilová také ze 7. třídy. V kategorii starších žáků zvítězila Sabina Stránská. Nikola Vopařilová a Sabina Stránská budou reprezentovat naši školu v regionálním kole 30. ledna 2012  v Pardubicích.

Všem zúčastněným děkujeme za přípravu na tuto soutěž. Vítězům gratulujeme a doufáme ve vítězství i v regionálním kole.

                                                                                                 Hana Pleváková