Přejít na obsah

Lyžařský kurz

 10.2.2012  ZŠ & MŠ Libchavy

Lyžařský výcvik proběhl na Severomoravské chatě nedaleko nejvyšší hory Jeřábu – 1 000m n.m. Kurzu se letos zúčastnilo 15 „sedmáků“, 4 žáci z 8.třídy a 5 „deváťáků. Z celkového počtu 24 žáků úspěšně zakončilo kurz 7 snowboardistů a  17 lyžařů. Navíc se naše škola specializuje na běžecký výcvik a závody na běžkách jsou, jak tvrdili sedmáci, LEGENDOU.

Během pobytu na horách jsme zažili všechny rozmary počasí. Od krásného slunečného dne, mrazů kolem mínus deseti stupňů přes sněhovou vánici a hromady a hromady sněhu. Lyžařský svah byl perfektně připraven až na jeden den, kdy nemohl chatař kvůli sněhu sjet pro naftu do rolby, a tak jsme si zkusili i jízdu v hlubším sněhu. To se zamlouvalo nejvíce snowboarďákům a my sjezdaři se těšili na upravený terén.

Chtěla bych touto cestou ještě jednou poděkovat panu Moravcovi za ochotu odvézt nám naše věci na místo určení a vedení SORu za zapůjčení vozidla. Také majiteli chaty panu Gažarovi za svoz báglů až do Libchav. A v neposlední řadě rodičům za pochopení situace při návratu dětí domů.

A než si přečtete úspěchy Vašich dětí na sněhu, patří dík nás všech skvělému týmu za jejich práci s dětma na svahu i mimo něj – instruktorovi lyžování panu uč. Petru Kulhavému a vynikajícímu instruktorovi snowboardu Michalu Švihálkovi.

 

Výsledková listina

Běh na lyžích:

1. Simča Leschingerová        9:58min                      1. Petr Leschinger     6:54min

2. Natka Lukešová                  10:09min                     2. Jára Boštík              7:38min

3. Šárka Fryčová                     12:03min                     3. Radim Židek            8:58min

„Sedmáci“ 

1. Michal Lukeš                    9:38min

2. Jirka Nuska                         9:50min

3. Miloš Lukeš             10:03min

Sjezd:

1. Adéla Papáčková              22,5s                           1. Miloš Lukeš          20,8s

2. Natka Lukešová                  22,9s                           2. Jirka Nuska             21,8s

3. Denisa Trejtnarová              23,0s                           3. Denis Schulz            22,9s

Sjezd – deváťáci:

1. Jára Boštík                        18,8s

2. Marek Zahradník                 19,9s

3. Dominik Beran                    21,2s  –  krátké lyže!!!

Snowboard:

1. Radim Židek                      23,9s

2. Petr Leschinger                    24,1s

3. Simča Leschingerová           25,2s

                                                                                                   Šťovíčková Hana