Zapojení sedmé třídy do programu Klíčový rok

 17.6.2012  ZŠ & MŠ Libchavy

Týden od 18. do 22. 6. strávili sedmáci na statku Bukáček, který se nachází na okraji CHKO Žďárské vrchy na Vysočině. Pobyt byl součástí projektu Klíčový rok neziskové nevládní organizace Prázdninová škola Lipnice. Cílem pobytu byl osobnostní rozvoj žáků, rozvoj jejich komunikačních schopností a týmové spolupráce. To vše se odehrávalo skrze projekt Můj hrdina, kdy děti přemýšlely nad vlastnostmi a osudy lidí, které si sami jako své hrdiny vybraly. Celý kurz byl naplněn programem, který běžel od osmi hodin ráno do deseti hodin večer a byl plný velkého množství her, aktivit a činností. Vše na pobytu skvěle fungovalo, což byl výsledek promyšlené a profesionální práce týmu pěti instruktorů z PSL, kteří se o naše žáky starali. I touto formou děkujeme ještě jednou Lucy, Terce, Ditě, Charliemu a Fardovi za úžasný přístup a za jejich práci. Součástí programu Klíčový rok je také projektové vyučování, s nímž se žáci na kurzu seznamují a které si také sami vyzkouší. Na kurzu vytvořili návrhy projektů, které by při úspěšné realizaci měly změnit některé věci v jejich okolí. Tyto své projekty se pokusí během první poloviny osmé třídy uskutečnit. Celý projekt je hrazen z evropských fondů a naši žáci tak za účast v programu, který byl v hodnotě 6 tisíc Kč na jednoho žáka, zaplatili pouze 200,- Kč za dopravu na pobyt.