Přejít na obsah

Zeměpisná přednáška – Afrika

 21.10.2012  ZŠ & MŠ Libchavy

V pondělí 20. 10.  navštívila naši školu rodina Márových se svým zeměpisným povídáním. Žákům 7., 8, a 9. třídy vyprávěli o své cestě po Africe, konkrétně po Jihoafrické republice, Namibii, Botswaně a Zimbabwe. Své vyprávění doplnili spoustou krásných fotografií a zajímavými video ukázkami. Celý jejich cestovatelský osud se navíc odehrává v lidsky velmi inspirativní rovině, kdy všechny své cesty podnikají se svým synem Jirkou, který je upoután na invalidní vozík. Takto společně čelí nepřízni osudu a dokážou plnit Jirkovi cestovatelské sny. Ten se tak stal prvním obyvatelem Česka, který na invalidním vozíku dokázal navštívit všechny obydlené kontinenty. Věříme, že setkání s takovými lidmi může mnohým z nás dodat odvahu k plnění snů vlastních.