Přejít na obsah

LETEM PTAČÍM SVĚTEM

 30.10.2012  ZŠ & MŠ Libchavy

Ptáci dosáhli nejvyšší dokonalosti ze všech létajících živočichů. Schopnost létat jim umožnila, aby se rozšířili po celém světě. Pro létání jsou opravdu dobře vybaveni: křídly, peřím, lehkou (ale silnou) kostrou a vysoce výkonným dýchacím systémem. Ptáci se vyvinuli z plazů, snad z dinosaurů žijících na stromech. A tak naše první výprava vedla za dinosaury. Děti nosily knížky, encyklopedie, DVD. S velkým zájmem jsme o dinosaurech četli a prohlíželi obrázky a sledovali zajímavé reportáže na DVD.

Do naší rezervace jsme "dovezli" naše první obyvatele  – albatrose stěhovavého, orla královského a supa afrického. Dozvěděli jsme se o nich mnoho zajímavého.

Také jsme se naučili nové hry "Ptačí pírka" a "Přelety". Z papíru jsme skládali vlaštovky, venku vyzkoušeli "jak nám létají" a v týmech uspořádali závody.

FOTO ……ZDE