Větrníky pro slané děti

 18.11.2012  ZŠ & MŠ Libchavy

Žáci naší školy se zapojili do charitativní akce a vytvářeli větníky pro slané děti.

Všechny výrobky jsme odeslali Klubu nemocných cystickou fibrózou, který jejich prodejem získá finanční prostředky na pomoc nemocným dětem a jejich rodinám.

Kdo jsou slané děti?

Děti s nemocí příliš slaného potu na první pohled nemůžete poznat. Často vypadají jako jejich zdraví vrstevníci. Nevíte, že každý den potřebují intenzivní léčbu, ani to, že jejich nemoc – cystická fibróza – jim i přes možnosti dnešní medicíny život zkracuje.

Klub nemocných cystickou fibrózou je občanské sdružení, jehož členy jsou rodiny s nemocným CF. Pomáháme dětem i dospělým s CF prostřednictvím nabídky sociálních služeb, psychologické i materiální/finanční podpory. Informujeme laickou i odbornou veřejnost o tomto onemocnění. Patronem Klubu je Ivan Trojan.

Další informace najdete na www.cfklub.cz