Přejít na obsah

Den Země a Fáboráček na II.stupni

 2.5.2013  ZŠ & MŠ Libchavy

22. duben je celosvětově vyhlášen DNEM ZEMĚ. Stalo se již dlouholetou tradicí na naší škole, že v tento den žáci II. stupně vyráží do přírody na sběr odpadu, který určitě patří do sběrných dvorů a ne do příkopů a lesních porostů. Při této příležitosti si zaběhnou orientační běh FÁBORÁČEK, jehož organizátorem jsou vždy deváťáci.

I letos jsme vše zvládli, i když nějaká chybička se vloudila. Posbírali jsme odpad do pytlů, které nám poskytla firma EKOLA  zajišťující i jejich odvoz. Nálada byla výtečná, i když nám počasí moc nepřálo. Všechny hlídky se snažily o co nejlepší výsledky na jednotlivých stanovištích, které důkladně prověřily jejich dovednosti, znalosti i schopnosti. Výsledková listina:

1. Nastoupil Petr a Horníček Aleš 9.třída – 124 bodů

2. Lukeš Michal 9.tř. a Krčmář Matěj 6.tř. – 117 bodů

3. Urbanová Adéla a Kůstová Michaela 6.tř. – 115 bodů

V konkurenci 3 hlídek, které jen prošly trasu, byla nejlepší – Sára Bielčiková a Jiří Nuska121 bodů.