Přejít na obsah

Exkurze v Praze

 16.9.2013  ZŠ & MŠ Libchavy

Dne 17. září se konala plánovaná exkurze do Prahy. Páťáci zhlédli odbíjení  hodin na orloji, prošli si Václavské náměstí a  zblízka si prohlédli sochu sv. Václava. Při cestě na Petřín si prohlédli budovu naší první scény. V petřínském bludišti jsme se všichni odreagovali a zasmáli našim zdeformovaným odrazům v zrcadlech. A pak hajdy na hrad, kde jsme měli objednanou prohlídku chrámu sv. Víta a hradu.  Paní průvodkyně nás seznámila s historií staveb a ukázala nám spoustu zajímavostí. Taktéž jsme měli jedinečnou možnost se podívat do podzemí na sarkofágy  některých našich významných vladařů jako Karla IV. a jeho čtyř manželek či Jiřího z Poděbrad. Nějvíce ale děti zaujala vitrážová nebo malovaná  výzdoba oken a samozřejmě korunovační klenoty. Jejich vystavené kopie vedly k mnoha zajímavým diskuzím.smiley Věděli jste, že jen zhotovení těchto kopií stálo 20 milionů? To a mnoho dalších zajímavostí se dozvíte na prezentaci, kterou Vám  žáci pátého ročníku budou nyní připravovat. Tímto Vás na ni již předem srdečně zveme a doufáme, že se Vám bude líbit.

 

                                                                                              Radka Kulhavá