Přejít na obsah

Vánoční laťka II.stupeň

 11.12.2013  ZŠ & MŠ Libchavy

11. ročník Vánoční laťky byl opět velmi úspěšným, neboť byly překonány dva školní rekordy ve starších kategoriích dívek i chlapců. 20 výškařů předvedlo dva styly při překonávání vánoční laťky – nůžky a krásně provedený zádový způsob skoku FLOP. Soutěž proběhla za pěkné sportovní atmosféry a výkony byly mnohdy překvapením jak pro samotné soutěžící i diváky.

V kategorii mladších děvčat zaslouženě zvítězila Monika Pokorná výkonem 125 cm. O druhém místě rozhodl počet neúspěšných pokusů. Jen jediný neúspěšný měla Míša Kůstová, která zdolala výšku 120 cm. A tak 3. místo obsadila jediná zástupkyně 6. třídy Natka Nováčková.

Kategorie mladších chlapců byla opět nejpočetnější. O 1. místo svedli boj Filip Horníček a Jakub Tesařík na vítězné výšce 130 cm.  Filip ji zdolal prvním pokusem a to rozhodlo o celkovém pořadí. Jakub se musel spokojit „ jen“ s 2. místem.  Lukáš Suchý si zajistil 3. místo výkonem 120 cm.

V kategorii starších dívek dominovala Růžena Škrobánková, která překonala rekord o neuvěřitelných 14 cm a výšku 145 cm zdolala nádherně technicky provedeným flopem. Velkým překvapením soutěže byla Jana Mudruňková, která po zásluze vybojovala 2. místo výkonem 125cm. Na třetím místě skončila Týna Remešová a to výkonem 120cm.

A samozřejmě nejvýše skákali starší chlapci. Ze šesti závodníků si vybojoval 3. místo Petr Nastoupil výškou 145cm. O pět centimetrů více zdolal laťku Petr Rauš – 150cm a patřila mu po zásluze 2 příčka. Nejvýše nastavenou laťku na 160cm z neuvěřitelnou lehkostí překonal Nikolas Hubálek a stal se absolutním vítězem a držitelem školního rekordu, který do této doby držel Darek Prášil výkonem 156cm.

Blahopřejeme všem atletům za vynikající výkony a pěkný sportovní zážitek.

                                                                Šťovíčková Hana a Kulhavý Petr