Projektový den na SŠUP v ÚO – 7. a 8. třída

 4.3.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

V rámci Projektového dne jsme již potřetí navštívili odborné učebny SŠUP v Ústí nad Orlicí. Celkem 36 zájemců o praktickou činnost ze 7. a 8. třídy pracovalo ve třech skupinách. První pracovní vyučování Základy výroby oděvů a plošných textilií měly na starost lektorky Bc. J. Marková a I. Francová. Pod jejich vedením se děvčata seznámila s vyšíváním a tkaním. Druhé pracovní vyučování – Základy výroby obalů vedená lektory B. Habrmanovou a Mgr. Karbulkou – zvládla vyrobit papírovou tašku a ozdobit ji pomocí sítotisku. Mezi hochy byl největší zájem o třetí pracovní vyučování – Základy strojírenské výroby a ICT technologií, kterou vedli lektoři ing. Sahliger a V. Novák. Žáci již dokázali naprogramovat rukojeť od pilky v programu 3D a za pomoci studentů 2. ročníku oboru Nástrojař i vytvořit kovovou součást z pilky.

Závěrem bychom chtěli poděkovat vedení střední školy a lektorům za možnost provádět praktickou výuku našich žáků v odborných učebnách.

                                                              Šťovíčková Hana – kariérový poradce