Recyklace surovin na naší škole – novinka

 4.3.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

POZOR NOVINKA! Naše škola se stala sběrným místem tonerů a cartridgí. Dlouhodobě se snažíme přispívat k tomu, aby lidé recyklovali co nejvíce věcí a surovin. Snažíme se tak snižovat zátěž, které je vytavováno naše životní prostředí. Nově se tak naše škola stává sběrným místem, kde mohou všichni odevzdávat použité cartridge a tonery ze svých tiskáren. My zajistíme jejich recyklaci, případně ekologickou likvidaci. A důvod? Ročně se vyhodí zhruba 500 milionů cartridgí a tonerů na skládky s nebezpečným odpadem, přičemž při výrobě tonerové kazety se spotřebuje přibližně 3,5 litru ropy. Plasty, ze kterých jsou vyrobeny, se na skládce budou rozkládat 450 – 1 000 let. Nádobu na sběr naleznete ve vstupní části školy, hned vedle nádoby na drobná elektrozařízení.