Přejít na obsah

Městečko – Libchavy / zdravotnictví /

 18.5.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

Zdravotnictví bylo téma v měsíci dubnu. Učili jsme se obvazovat ránu, ošetřit popáleninu, zlomeninu, také jak správně přepravit zraněného, nebo zavolat pomoc. Úrazům je potřeba předcházet a tak jsme se dozvídali, kde na nás "číhájí" různá nebezpečí a jak pečovat o tělo i zdraví. Hráli jsme hru: "Skřítci nepozorníčci", nebo "Paní Špína a paní Čistota".

Dozvěděli jsme se jak se léčilo dříve a dnes. Poznávali jsme i některé léčivé bylinky.

Na besedu jsme pozvali paní Jindrovou, která pracuje v Libchavách jako fyzioterapeutka. Vysvětlila nám co je náplní její práce. Do družiny nám přinesla míče různých velikostí a ukazovala jak správně na nich cvičit. Všichni jsme si cvičení vyzkoušeli a užili si spoustu legrace. Moc děkujeme za krásné odpoledne.