Přejít na obsah

TECHNOhrátky na ISŠT ve Vysokém Mýtě

 2.10.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

V rámci podpory technických oborů u žáků základních škol se naši deváťáci zúčastnili TECHNOhrátek na Integrované střední škole technické ve Vysokém Mýtě.

Program nabídl školákům podrobné seznámení s šesti zajímavými profesemi. Učitelé odborného výcviku a žáci ISŠT Vysoké Mýto je na jednotlivých stanovištích zasvětili do tajů oborů autolakýrník, automechanik, čalouník, karosář, nástrojař a strojní mechanik. V průběhu dne plnili také nejrůznější manuální úkoly. Vyzkoušeli si například výměnu pneumatik na čas, nástřik podle šablony, demontáž a montáž šroubového spojení a další činnosti.

„Doufám, že program žáky zaujal a inspiroval k tomu, aby si zvolili některý z představovaných oborů a podali si přihlášku právě na naši školu. Předali jsme jim maximum informací nejen o jednotlivých profesích, ale i o možnostech dalšího uplatnění,“ řekl na závěr akce pan ředitel ISŠT Vysoké Mýto Luděk Roleček.

                                                                    Šťovíčková Hana, karierový poradce