Okresní školní liga v plavání

 17.11.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

Na I. ročníku Okresní školní ligy o putovní pohár krytého plaveckého bazénu v ÚO se sešla bezva parta 5 dívek a 11 chlapců, která reprezentovala naši školu v plaveckých štafetách. Vyplavala si 24 bodů a společně se štafetou ze ZŠ Sv. Čecha Choceň se dělí po prvním kole o 2. místo. Zaslouženě vyhrál tým ze ZŠ 28. října Žamberk s 32 body. Na dalších místech s 22 body se umístily štafety ZŚ Komenského ÚO a  se 14 body ZŠ Nádražní Žamberk.

A kolika body k úspěchu přispěly třídní plavecké štafety? Benjamínci soutěže Vanesa Rojková, Patrik Šalda, Marek Šrom a Pepa Malinský časem 3:51,6s vyplavali 4 body. Taktéž sedmáci Denisa Charvátová, Natka Nováčková, Ondra Kulhavý a Dominik Rauš získali 4 body, avšak časem o 10 sekund rychlejším. Šest bodů připsala štafeta deváťáků. Nela Hoderová, Jakub Kubíček, Michal Šrom a Petr Rauš zaplavali čas 3:24,3s. A pokud dobře počítáte, 10 bodů a první místo v kategorii C tedy osmáků vybojovali Míša Kůstová, Jakub Tesařík, Matěj Motyčka a Filip Horníček nádherným časem 3:03,9s.

yesBlahopřejeme a držíme palce v druhém kole!yes                Šťovíčková Hana