Music band from Manchester (Eng) in our school

 23.2.2015  ZŠ & MŠ Libchavy

V úterý 24. 2. navštívila naši školu britská hudební kapela Canacle z Manchestru. Hudebníci trávili týden v Ústí nad Orlicí, kde objížděli střední školy jako podpora programu primární prevence Exit tour. Podařilo se nám využít jejich volné dopoledne a pozvat je k nám do školy. Hudebníci a jejich doprovod strávili dvě hodiny v osmé a dvě v deváté třídě. Žáci tak měli možnost prověřit svou angličtinu v konfrontaci s rodilým mluvčím, zazpívat si v angličtině a dozvědět se mnohé zajímavosti o životě svých „skoro“ vrstevníků na Britských ostrovech. Kapela nakonec zahrála pro téměř všechny žáky naší školy. Mnohé naše žáky zaujala natolik, že navštívili také jejich koncert v Malé scéně v Ústí. Děkujeme nejen hudebníkům, ale i Danielovi Dostrašilovi, který jejich návštěvu v Ústí i v Libchavách organizoval.