Přejít na obsah

Lyžák

 6.3.2015  ZŠ & MŠ Libchavy

Někteří do poslední chvíle nevěřili, že lyžařský kurz proběhne. O to větší byla radost z nových zážitků v kruhu výborné party a za nádherného počasí.

Na Severku vyrazilo 35 žáků, 24 osmáků a 11 sedmáků, a hned při výstupu byl pokořen rekord na 4 km. Michal Boštík zvládl trasu za 40 min a náš instruktor snowboardu Michal Švihálek musel i chvílemi běžet, aby rekordmanovi stačil a předběhl ho. A nesmíme zapomenout na Matěje Motyčku, který přišel hned v závěsu. 

Cílem každého kurzu je naučit začátečníky sjet kopec, zvládnout oblouky a vyjet vlekem na lyžích či na snowboardu. A to se nám povedlo! Někteří ani nevěděli, co v nich dřímá za talenty. Družstvo pana učitele Petra Kulhavého se snažilo zdokonalit svůj lyžařský styl a pokusili se o carvingový oblouk.

Takovým bonusem je na našem lyžáku zvládnout i běh na běžkách. Všichni jsme si to zkusili a předposlední den závodů se 20 "běžkařů" postavilo na startovní čáru.

Po výcviku jsme zvládli odborné přednášky a užili si zábavné večery. A aby jsme si zazávodili i bez lyží, konal se I. ročník ZOH na Severce. Týmy k nám přijely z celého světa a v pětiboji ukázaly přesnou mušku v biatlonu, sílu v hodu polenem, odvahu při skoku o běžkařských holích, taktiku při jízdě na sáňkách a obratnost v překážkové dráze. Kdo vyhrál? 

ZOH na Severce

1. Klokani – Austrálie

2. Hot Dogs – Amerika

3. Asiaté

4. – 5. Zulu-zulu z Afriky a Evropané

Závod v běhu na běžkách

dívky                                                                 hoši

1. Adél Urbanová           7:29min                    1. Michal Boštík         5:25min

2. Kiky Strnadová            7:45min                     2. Matěj Motyčka         5:50min

3. Kačka Velínská            7:59min                     3. Jakub Tesařík         6:13min

Sjezd

HOŠI                                    DÍVKY                                 SNOWBOARD

1. M.Motyčka  27,80           D.Charvátová   30,54          P.Schulz   35,32s

2. O.Kulhavý    28,67           A.Urbanová       31,09          J.Tesařík    37,42s

3. M.Boštík      29,51            K.Velínská         34,27         M.Krčmář    41,22s

4. L.Hájek        30,61            N.Nováčková     34,64        K.Strnadová  43,98s

A teď už jen chybí poděkování domovské firmě SOR za poskytnutí auta a řidičům panu Moravcovi a panu Kalouskovi za ochotu odvést věci lyžařům na Severomoravskou chatu. Michalu Švihálkovi za odborné vedení výcviku snowboardistů a zdravotníku Petru Kulhavému za odborný lyžařský výcvik.  

                                                                          Šťovíčková Hana, vedoucí kurzu