Exkurze NKP Dolní Vítkovice

 31.5.2015  ZŠ & MŠ Libchavy

Žáci 8. a 9.třídy zdárně zvládli exkurzi NKP Dolní Vítkovice a Velký svět techniky. Měli jsme štěstí, že od 1. května 2015 již zpřístupnili Vysokou pec č. 1 včetně nástavby s názvem Bolt Tower. Tento „adrenalinový“ okruh se nám velmi líbil, dýchla na nás atmosféra minulého století. Výtahem či po svých jsme se dostali až do výšky 79 metrů. Dozvěděli jsme se o výrobě železa a podívali se do nitra velké pece. Na peci je zavěšena nová restaurace. Je zde prima výhled na Ostravu.

V rámci exkurze jsme navštívili také Velký svět techniky, kde doopravdy je věda hrou. Podle zájmu jsme si zkusili zábavné atrakce v nejrůznějších oblastech života – přírodních a technických vědách. Mají zde i velké 3D kino a nám promítli film o veleještěrech. Klukům se nejvíce líbila první atrakce ve světě vědy, kterou vidíte i na posledních fotografiích.

                                                                                                 Žáci 8. třídy