Preventivní programy na II. stupni

 15.12.2015  ZŠ & MŠ Libchavy

"Kouření neničí pouze naše zdraví. Ničí naše blízké, okrádá nás finančně. Kouření není dobrovolné rozhodnutí, ale důsledek manipulace reklamy a tlaku vrstevníků. Sedm z deseti kuřáků nekouří rádo, ale „musí“. Vysvětlení mechanismu vzniku závislosti a obtížnosti cesty ven. Ještě jste nezačali kouřit? Nezkoušejte to! Stanete se jen další obětí reklamních triků." To bylo hlavním cílem preventivního programu Moderní je nekouřit u sedmáků. Lektorem byl Ing. Petr Kadlec, který vedl i program u žáků 6. třídy nazvaný Bolest – nemoc jménem šikana. V šesté třídě se formuje nový kolektiv a je dobré mluvit o bolesti, o tom jak neubližovat druhým, jak se chovat, když mi někdo ubližuje a jak se chovat, když vidím jak někdo někomu ubližuje. Cílem je především povzbudit žáky, aby nemlčeli ke zlu, zastávali se slabších a tím tvořili bezpečný kolektiv.

                                                                     Šťovíčková Hana, preventista