Přejít na obsah

Březen – Čas pro školičku pěšáka

 29.3.2016  ZŠ & MŠ Libchavy

Čas pro školičku pěšáka  – byl náplní měsíce března.  Naučíli jsme  se, jak správně chodit sami a ve skupině. Jaké je správné vybavení pro pěšáka: oblečení, obutí, batoh.Vybírali jsme co do  batohu a jak správně batoh zabalit. Poznali jsme a učili se o turistických značkách, které jsme si také vyrobili.

Na vycházkách jsme pozorovali probouzející se jarní přírodu , první jarní kytičky a poslouchali zpěv ptáčků. Naším heslem bylo a bude ." Choď co nejvíce pěšky, abys co nejvíce viděl".

V pátek 1.4. proběhla ve družině společná soutěžní akce. Vytvořili jsme skupinky a společně prošli a plnili úkoly na třech stanovištích. Vybírali jsme " Co do batohu pěšáka", odpovídali na otázky " Padesátkrát o přírodě" a " První pomoc na cestách". Také jsme vyplňovali " Cestovní abecedu", do které jsme z knížek, map vybírali zajímavá města, turistická místa, hrady ,…

Vyzkoušeli jsme si i zakreslit mapu podle napovědy a doplnit turistické značky.

Děkujeme za krásné odpoledne všem soutěžícím smiley.

A…naše vítězná skupinayes – Petra sedláčková, Lucinka Novotná  a Terezka Hodrová.  Gratulujeme!!!

                                           děti a vychovatelky ŠD

 

FOTO….ZDE