Přejít na obsah

Recitační soutěž

 5.4.2016  ZŠ & MŠ Libchavy

Celkem 17 žáků se přihlásilo do recitační soutěže, která se 6. dubna konala na 2. stupni naší školy. 

Předskokankou soutěže byla vítězka z prvního stupně Terezka Kalousková s básní Moje tužka ušatá.

Devět recitátorů soupeřilo v kategorii 6.-7. třída. Třetí místo s básní "Padlý anděl" obsadila Viola Škrobánková (7.tř.), na 2. místě skončil Ondra Kulhavý (7..tř.) s básní Zdeňka Svěráka "Na té naší pouti" a 1. místo zcela zaslouženě vybojoval Matouš Vojtíšek (7.tř.) s výtečně zarecitovanou Erbenovou "Kyticí".

Silná sestava recitátorů se sešla v kategorii 8.-9. třída. Třetím místem a především básní vlastní tvorby mnohé překvapil Ondra Kulhavý (8.tř.), 2. místo si díky procítěnému přednesu vysloužil Matěj Depeš (8.tř.) s básní Jaroslava Seiferta "Hora Říp". Báseň "Tatínkova dýmka" od téhož autora vynesla první příčku Denče Charvátové (8.tř.), jež porotu zaujala bezkonkurečně nejlepším přednesem.

Děkujeme žákům za účast a pečlivou přípravu na soutěž a blahopřejeme k získaným umístěním.

 

Zuzana Novotná a Tereza Stránská