Přejít na obsah

Den Země a Fáboráček na II. stupni

 21.4.2016  ZŠ & MŠ Libchavy

 

Země není jen tak ledajaká planeta. Je naším domovem. Abychom si připomněli, jak je důležité se o ni starat, oslavujeme Mezinárodní den Země. A kdy? Právě dnes v pátek 22. dubna. I my jsme přiložili ruku k dílu a každá třída uklidila kus přírody od odpadků, které se stále vyhazují mimo kontejnery. Igelitové pytle i odvoz odpadu nám opět zajistila firma EKOLA a také přidala sponzorský dar na zakoupení nových startovních čísel. Moc děkujeme!smiley

Orientačního běhu Fáboráček se zúčastnilo 31 dvoučlenných hlídek. Celkem 63 žáků vyrazilo na trať. Na stanovištích jsme jim připravili střelbu ze vzduchovky i airsoft zbraně, poznávání živočichů, bylin i minerálů, lezení po lanu přes potok, poznávání věcí svými smysly, vědomosti z PC,…Byl to široký záběr a ještě k tomu rozhodoval čas doběhu. A když jsme u toho běhu, nejrychlejší byli kluci z osmičky Ondra, Lukáš a Jindra. Uběhli trať za 27 min. Nejvíce bodů získala Sandra spolu s Filipem a to 81 bodů! Někteří nemohli momentálně běžet, a tak si Fáboráček prošli. Ze tří hlídek zvítězila Denisa Charvátová se Sváťou Štěrbou se 75 body.

yes A teď fanfára pro ty nejlepší: 1. Jára Gálik a Dominik Rauš     157 b

                                                     2. Sandra Nutzová a Filip Kulhavý       156 b

                                                     3. Natka Nováčková a Šimon Hrčka     156 byes

Přejeme budoucím deváťákům hojnou účast žáků na Fáboráčku a tak skvělé učitelstvo jak jsme měli my.laugh                                                     Vaši deváťáci