Přejít na obsah

Duben- "Čas pro domácí a užitková zvířata"

 28.4.2016  ZŠ & MŠ Libchavy

 

Duben: „Čas pro domácí a užitková zvířata“

V pátek 29.4. proběhla naše další společná akce. Tentokrát jsme se věnovali tématu: „ Farma a užitková zvířata“. Děti si zahrály jak na zvířátka tak na farmáře, vyzkoušely si chůzi po čtyřech, slepičí krůčky, řídily traktor, vozily tůčko a také se staly farmáři, kteří se o zvířátka starají.

Proč právě v dubnu si povídáme o domácích, zvířatech? Kromě jiného i proto, že právě na jaře se rodí jejich mláďata. Pro nás, pro lidi, jsou velice užitečná. Každé z nich je jinak.
Mimo jiné jsme si samozřejmě připomněli, že zvířata tu nejsou pouze pro to, aby nám sloužila, ale že je člověk má mít rád a řádně se o ně starat.  V návaznosti na dané téma projektu jsme se naučili a zdramatizovali známou písničku „Když jsem já sloužil…“

Povídání o zvířátkách i hraní si na ně bylo veselé. Už se těšíme na letní měsíce, kdy si pro změnu budeme povídat o rozkvetlých stromech, loukách a květinách.

                        Přejeme hezké jarní dny:-)   vych.  Světlana,Daniela, Andrea

Foto více..