Výlet Adršpach

 22.5.2016  ZŠ & MŠ Libchavy

Hezký prosluněný den strávili žáčci 2. a 3. třídy v Adršpašských skalách. Ihned po příjezdu jsme společně s panem průvodcem vyrazili do Skalního města a poté do Skalního labyrintu. Prošli jsme kolem Smaragdového jezírka a poté již začala pracovat fantazie a představivost. Některé skály přesně zobrazovaly svůj název, v některých však děti musely zvířata či jiné výjevy dobře hledat. Viděli jsme Gotickou bránu, Sloní náměstí, Velký vodopád, kde si děti vodu u Krakonoše doslova" vykřičely" a z mnoha skal a skalních útvarů asi nejvíce zaujaly Džbán, Zub, Homole cukru, Starosta a starostová nebo Milenci. Velmi pěkná byla také Vyhlídka a velké panorama a na závěr určitě Myší díra. Veselá byla také projížďka na jezírku na pramici pod názvem Titanic2. I přes dlouhou cestu autobusem byl celý den velice příjemný a všichni si ho moc užili.

                                      Lenka Ludvíčková, Zdenka Martincová