Přejít na obsah

Prožitkový týden – řemesla pekař a kuchař

 16.10.2016  ZŠ & MŠ Libchavy

 

 

https://get.google.com/albumarchive/115430794139594001240/album/AF1QipOX6j9MQyEBJwd73Jdk0IPa1krvyT07_JPX17qx?source=pwa&authKey=CI-GttnG7sL4Yw

 

 

Prožitkový týden v rámci řemesel pekař a kuchař se nám opravdu vydařil. První den jsme se na potraviny zaměřili skrze smysly. Děti poznávaly podle chuti, vůně a hmatu, Námořníci měli na toto téma masáže a dotekové hry. Druhý den jsme tvořili mandaly z jídla. Ve středu se starší děti vydaly na exkurzi do pekárny Sázava u Lanškrouna a mladší děti jim mezitím slavnostně prostřely stolečky a připravily malý zákusek. Ve čtvrtek jsme pekli z kynutého těsta. Každý si ze svého bochánku mohl vytvořit tvar podle své fantazie a zvolit si, zda bude jeho pekařský výrobek slaný či sladký :-). V pátek na děti čekala pohádka ,,Jak si pejsek a kočička pekli dort", kterou jim zahrály paní učitelky. Děti po pohádce třídily obrázky potravin na zdravé a nezdravé…Pohádka se jim moc líbila.