TECHNOhrátky Žamberk

 22.11.2016  ZŠ & MŠ Libchavy

Posledního letošního zastavení TECHNOhrátek se zúčastnili také žáci naší školy. Vybraní zástupci ze 7., 8. a 9. třídy se na SOŠ a SOU obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na chvíli proměnili v kuchaře, číšníky, cukráře, obráběče kovů, instalatéry, truhláře a zedníky. 

Na jednotlivých stanovištích si soutěžící vyzkoušeli, jak se zdobí perníčky, míchají nápoje nebo připravují jednohubkyTaktéž se seznámili s polyfúzním svařováním, řezáním stavebního materiálu ytong či vazbou složenou z malých cihliček.

V praktických činnostech si naši žáci vedli skvěle a s odstupem pouhého půl bodu za vítěznou Dolní Dobroučí skončili nakonec na krásném 2. místě! Ještě lépe se jim však dařilo ve vědomostním kvízu, kde porazili všechny své soupeře a kromě zaslouženého 1. místa získali i hlavní výhru- ovocný dort.

Děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci školy a věříme, že některým z nich pomohou TECHNOhrátky při rozhodování o jejich budoucím povolání.

Zuzana Novotná, kariérový poradce