Přejít na obsah

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ – KVĚTINOVÝ DEN

 9.5.2017  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve středu 10. 5. probíhala, stejně jako po celé České republice, v Libchavách veřejná sbírka organizace Liga proti rakovině s názvem Květinový den. V rámci českého dne proti rakovině se již tradičně prodávala kvítka měsíčku lékařského, přičemž výtěžek sbírky je věnován na boj s touto zákeřnou chorobou. Všichni, kdo si kytičku koupili, zároveň obdrželi informační leták, upozorňující na preventivní opatření směřující k včasnému odhalení nádorů v oblasti hlavy a krku. Již devátým rokem prodávali kytičky deváťáci z naší školy. Podařilo se jim prodat všech 400 kytiček, za které utržili částku 9 435,- Kč. Každoroční výtěžek sbírky se pohybuje mezi 12 a 15 milióny korun, peníze slouží pacientským organizacím, k nákupu přístrojů do nemocnic, k výzkumu rakoviny a k péči o smrtelně nemocné v hospicových zařízeních. Děkujeme všem dobrovolníkům za jejich ochotu pomoci a také všem, kdo si kytičku koupili.