Přejít na obsah

Sportovně-vzdělávací dopoledne pro žáky 1. stupně

 31.5.2017  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve čtvrtek 1. 6. 2017 uskutečnila naše základní škola ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Libchavy a provozovateli vodáckého tábořiště Cakle Dětský den. Tohoto sportovně – vzdělávacího dopoledne se zúčastnili všichni žáci prvního stupně ZŠ (1. až 5. třída). Celá akce proběhla za finanční podpory MAS ORLICKO, z.s.

Pro žáky byl připraven bohatý program – turistika, míčové a pohybové hry dle vlastního výběru, projížďka na loďkách, horolezecká stěna, lukostřelba a slackline. Veškeré sportovní a pohybové aktivity probíhaly pod vedením školených instruktorů vodáckého tábořiště Cakle, pedagogů prvního stupně naší školy a také pedagogických asistentů. Program byl zpestřen prohlídkou hasičského vozidla Sboru dobrovolných hasičů Libchavy. Čtyři členové SDH Libchavy předvedli žákům využití hasičského materiálu. Žáci měli poté možnost si sami vyzkoušet práci s různorodým hasičským vybavením (hadice, džberové stříkačky,…).

V průběhu celé akce nám přálo počasí a žáci si sportovně – vzdělávací dopoledne v Cakli pěkně užili.

Za kolektiv pedagogických pracovníků 1. stupně ZŠ Adamcová Eva