Přejít na obsah

Soutěž v poznávání rostlin, živočichů a minerálů – II. stupeň

 1.6.2017  ZŠ & MŠ Libchavy

V úterý 23. května 2017 se také naši přírodovědci z II. stupně zúčastnili Poznávání přírodnin a minerálů. Již od roku 2004 pořádá ZŠ Habrmanova v České Třebové tuto soutěž pro základní školy celého Pardubického kraje. Letos si 173 soutěžících z 20 škol opět vyzkoušelo své znalosti v poznávání rostlin, živočichů a minerálů.

V kategorii starších žáků si nejlépe vedl Erik Zigmund, který získal v poznávání živočichů a minerálů krásné 20.místo, a Dan Labudík obsadil pěkné 33.místo z 46 soutěžících.

V kategorii 6.- 7.tříd jsme měli šest nováčků „šesťáčků“ – Lucku Pirklovou, Aničku Petrovou, Esterku Novotnou, Tobiáše Vacka, Filipa Chládka a Maxe Chromého. Úspěšnější byli chlapci, kteří poznávali rostlinnou říši a minerály. Filip získal pěkné 27.místo, Tobík 30.místo a Max 32.místo.

Všem soutěžícím blahopřejeme!smiley                               Šťovíčková Hana