Přejít na obsah

Přírodovědná vycházka na Hůrku

 13.6.2017  ZŠ & MŠ Libchavy

S žáky 2. třídy jsme prožili zajímavé a naučné dopoledne v doprovodu pana Karla Urbana, který nás provedl po loukách, lesích a kopcích v okolí školy. Vycházka byla soustředěna hlavně na kopec Hůrka s údolím, které je nazýváno Peklo. Pan Urban nám povyprávěl několik historických událostí a pověstí z těchto míst. A když jsme se nacházeli v přírodě, nemohla chybět ani poznávačka některých rostlin. 

Na kopec Hůrka jsme se doslova vyškrábali po čtyřech, ale stálo to rozhodně za to.

Krása přírody nás nabila na další dny, vše umocňovalo ticho lesa. Moc jsme si to užili.

Velké poděkování patří panu Urbanovi za čas, který nám věnoval. Zůstanou v nás zážitky, na které se nezapomíná. smiley

 

                                                         druháčci, Iva Kittlitz a Andrejka Kalousová