Přejít na obsah

Světová náboženství a sekty

 17.1.2018  PaedDr.Hana Šťovíčková

Mark Twain napsal: „Člověk je tvor náboženský.“ Všichni lidé hledají ve svých životech přesah k absolutnu: smysl života, odkud jsme přišli a kam jdeme, smysl pro krásu atd.  a dělají to i nejzarytější ateisté. Pokud člověk není informovaný o základních duchovních odkazech světových náboženství, může se lehko stát, že bude pohrdat základy evropské kultury a ztratí se ve změti nových duchovních směrů, kterých se za posledních 20 let vyhrnulo nesčetně. Pak se může stát snadným cílem šarlatánů nebo nových náboženských společností se sektářskými prvky.

 

Lektor Ing. Petr Kadlec

 

Cílem preventivního programu, který proběhl ve středu 17. ledna 2018, bylo vzbudit u deváťáků zájem o tradiční formy náboženství našich předků a ukázat jim vliv víry v životě člověka a společnosti.