Přejít na obsah

Recitační soutěž na 2. stupni

 12.4.2018  Mgr.Zuzana Novotná

Ve čtvrtek 5. dubna se na 2. stupni konala recitační soutěž. Odborná porota ve složení pí řed. Linhartová a paní učitelky Novotná, Lamačová a Dolečková, byly příjemně překvapeny jak vysokým počtem zúčastněných recitátorů, tak především kvalitou jejich vystoupení.

Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií. Silná sestava recitátorů se sešla hned v kategorii 6. a 7. třídy. Porota měla své rozhodování velmi těžké. Třetí místo obsadili Petra Sedláčková (6.tř.), Max Petrovický (7.tř.) a Anežka Kalábová (6.tř.). O stupínek výše, na místě druhém, skončili shodně sedmáci Sára Leierová a Maxim Chromý. Vítěz byl nakonec jen jeden. Šesťák Pepík Jedlinský ohromil porotu i publikum svým přednesem Erbenovy „Polednice“.

Vysokou laťku udrželi soutěžící také v kategorii 8. a 9. třídy. O 3. místo se podělili Ondra Kulhavý (9.tř.) a Radim Doleček (8.tř.), 2. místo patřilo Denče Pávkové (8.tř.) a nejvyšší příčku si vysloužila Viola Škrobánková (9.tř.).

Děkujeme všem recitátorům za poctivou přípravu a vynikající výkony.

Zuzana Novotná, Tereza Dolečková, Lucie Lamačová