Přejít na obsah

,,ZLATÉ“ RUČIČKY – svátek rukou

 30.4.2018  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Každý měsíc slavíme Bublinky – Pastelkové svátky a v dubnu jsme oslavili svátek rukou. Ruce jsou pracovní nástroj, který používáme všude. Bez rukou by se neobešli lékaři, švadleny, hudebníci, havíři, malíři, řidiči, policisté, vesmírné rakety, elektrárny, fabriky,… a takhle bychom mohli pokračovat stále dál a dál. Ruce umějí pohladit, doprovází řeč těla – gesta, nahrazují ztracenou řeč němým lidem – znakový jazyk, doprovází pohyb u tance apod. Podání rukou je nejčastější a nejrozšířenější činností mezilidské komunikace a pro podání ruky existují dokonce určitá pravidla – ruku podává jako první starší osoba, žena ji nabízí jako první muži, při podání by se měla stisknou středně silně – ani svěrák ani leklá ryba, díváme se zpříma do očí, rukou se nepotřásá,…O tom všem jsme se s dětmi bavili.Také jsme věštili z dlaně, psali jsme si písmenka na záda, stavěli kostky a házeli na koš opačnou rukou, skládali z papíru, malovali bez pomocí rukou, naučili se pár slov znakovou řečí,… Nakonec si své ruce děti namalovaly a barevně vybarvily. Byl to moc pěkný svátek a právem patří do pastelkových svátků.

Paní vychovatelky a děti z I., II., a III. oddělení