Den Země a Fáboráček – II. stupeň

 2.5.2018  PaedDr.Hana Šťovíčková

Úvodem chceme poděkovat firmě EKOLA, bez které se neobejde naše každoroční brigáda na úklid naší vesnice i pomoc přírodě. Zdarma nám poskytne nejen igelitové pytle, ale sveze i nasbíraný odpad. Vždy si říkáme, že toho odpadu bude méně. Vždyť jsou v každé vesnici i městě kontejnery, které si platíme. Ale opak je pravdou. My však nepřestáváme být optimisty, i když nám z protijedoucího náklaďáku právě hází plechovku od pití.

Tak jsme v pátek 20. dubna 2018 posbírali nepořádek v přidělených regionech a sešli se u Myslivecké chaty. Zde nás čekalo rozlosování. U toho jsme se náramně pobavili. Děvčata si vylosovala chlapce do své hlídky a ještě před startem jsme si zastříleli ze vzduchovek. Deváťáci nám zatím připravili orientační běh zvaný „Fáboráček“. Pro letošní rok se stala vítěznou a také nejšikovnější hlídkou Simona Zatřepálková a Radim Urban, druhé místo získalo trio chlapců Tobiáš Vacek, Patrik Svatoš a Robin Morávek, kteří měli nejrychlejší čas ze všech hlídek. Třetí místo obsadili Sára Leierová a Radim Doleček. Celkem se zúčastnilo 30 hlídek a také 1 hlídka, která z nějakého důvodu nemohla běžet. A protože rozdíly v získaných bodech byli minimální, tak jsme ocenili dvojice do 5. místa. O čtvrté místo se podělily hned dvě hlídky – Péťa Sedláčková s Lukášem Říhou a Terka Diblíková s Jakubem Aubusem. Páté místo si vybojovala Áďa Bašniková s Matějem Vítkem.

Díky, deváťáci, za vzorně připravený Fáboráček!