Přejít na obsah

ŠKOLA V PŘÍRODĚ – DEN 2.

 8.5.2018  Mgr. Martina Sokolová

V rámci druhého dne školy v přírodě jsme nasbírali nové zážitky, nachodili další kilometry, dozvěděli se něco nového a stmelili více náš kolektiv. Dopoledne byla naším cílem Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka, kde jsme měli program na celé dopoledne. Nejdříve komentovanou prohlídku expozice zvířat a následně besedu s pracovníkem záchranné stanice. Děti mohly vidět několik druhů zvířat, které lze potkat ve volné přírodě. Následovala komentovaná prezentace a beseda s pracovníkem o tématech spojených s ochranou a odchytem poraněné či nemocné zvěře. Už všichni víme, jak se zachovat. Každý pokoj už zdobí originální vlajka s názvem pokoje (Robinsonův ostrov, Strážci jednorožců, Panterky, Super kluci, Gumáci, Čoketky, Delfíňata). Odpoledne děti stavěly domečky z přírodnin a poté následovala prohlídka Skalního obydlí Zderaz. Večer došlo na „sranda hry“ jako je Tlustý chroust :-).  Před spaním nám dnes předčítala Jolanka, Šarlotka a Lucinka.