Přejít na obsah

Září v I. oddělení

 30.9.2018  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Nastává měsíc září,

kdy slunce méně září,

pole jsou dávno holá

a škola děti volá.

V tomto školním roce je téma celoroční hry  ,,Ahoj Česko“ – info skládačka o České republice, která nás seznámí např. s českými jmény, s hrady a zámky, českými NEJ nebo s tím, co je pro naši Českou republiku typické, co je známé apod. (zoo, automobilky,…). Pastelkovým vlakem Bohemia Expres se seznámíme s 14-ti kraji ČR. Letos máme výročí 100 let od založení Československa, proto toto téma – je moc pěkně zpracované. V září jsme se sešli v I. oddělení s 3. B. a 2. třídou. Navzájem jsme se seznámili, zahráli si pár seznamovacích her, jako ,,Ahoj, já jsem“ nebo ,,Já jsem  Honza, to je…“. Malovali jsme zážitky z prázdnin, vyráběli jsme psa Reka, kreslili podle českých ilustrátorů – v měsíci září podle Cyrila Boudy ,,vodníka“. Dělali jsme otisky listí a na to vystřihovali muchomůrky. Při vycházkách jsme pozorovali změny přírody, seznámili se s okolím školy a sbírali kaštany. Na školním hřišti si děti hrály na písku, průlezkách, skákaly do písku a zahrály si různé míčové hry. V září jsme Bohemia Expresem ,,navštívili“ Moravskoslezský (zde je známé museum TATRA) a Zlínský kraj (výroba bot Baťa). Při vycházce jsme hledali nákladní auta zn. Tatra a na školním hřišti jsme dělali otisky bot. Září bylo pestré tak, jako nadcházející roční období – podzim, na který se těšíme.

Paní vychovatelka a děti z I. oddělení