XI.ročník libchavského atletického čtyřboje vesnických škol

 4.10.2018  PaedDr.Hana Šťovíčková

Letošního ročníku se zúčastnily čtyři základní školy, které vyslaly 12ti členné družstva soutěžících ve čtyřech kategoriích. Počasí nám přálo a atleti závodili ve sprintu, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem či vrhu koulí a ve vytrvalostním běhu. Až poslední disciplína rozhodla o konečném pořadí. První místo a 10 224 bodů získali žáci ze ZŠ Klášterec nad Orlicí. Náš libchavský tým obhájil krásné 2. místo s 9 634 body. Na třetím místě a s 9 028 body skončil tým ze ZŠ Dolní Dobrouč. Bramborová medaile zbyla na družstvo ze ZŠ Brandýs nad Orlicí, které vybojovalo 8 330 bodů.

A kdo nás úspěšně reprezentoval? Nejlépe si vedli mladší hoši. Vybojovali ve své kategorii 1. místo. Jejich nejsilnější disciplínou byl běh na 800m a také sprint. Sedmáci Dominik Cindr a Toník Borovička společně se šesťákem Kubou Schauerem předvedli vynikající sportovní výkony. Starší hoši však nezůstali pozadu a obsadili 2. místo. Jejich zdařilé disciplíny byly vrh koulí, běh na 1000m i na 60m. Všestranní atleti Jirka Vaňous a David Goldemund posílili svůj tým o Dominika Daňka a to ve vrhu koulí. Mladší i starší dívky shodně skončily na 3. místě. Starší děvčata Lucka Pirklová a Šárka Novotná vedená zkušenou atletkou Markétou Kalouskovou zabodovala ve vrhu koulí a běh na 800m nebyl také špatný. Mladší dívky excelovaly ve vytrvalostním běhu na 600m a i skok daleký patřil k silnějším disciplínám v podání všestranné Kláry Šimkové z 6. třídy, Petry Sedláčkové a Ádi Žďárské ze 7. třídy.

Atletům blahopřejeme k dosaženým sportovním výkonům a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy. Poděkování patří i deváťákům, kteří se podíleli na organizaci čtyřboje!