Přejít na obsah

Únor I. oddělení

 28.2.2019  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Únor

„Únor bílý pole sílí“,

povídala babička.
Za komínem vítr kvílí,
spěcháme do teplíčka.

Ke kamnům se posadíme,
k mamince se přitulíme.
A sněhulák za oknem
pohlídá nám krásný sen.

Po jarních prázdninách sluníčko začalo trochu hřát a nejen že nás to lákalo ven, ale i výzdobu ve třídě a na chodbě jsme už chtěli vyladit do veselých barev. Únor je měsíc, kdy začínají karnevaly a čekal nás také masopust (na tom se děti ze družiny aktivně podílely – tančily na písničku od Mirai a moc za to děkujeme).Děti vyráběly klauny, masky, barevná kolečka ze skládaného papíru apod. Kluci si vyráběli své kartičky scratch wars, hráli deskové hry, stavěli si z konstrukčních stavebnic,…Holčičky si hrály s domečkem pro panenky, s petshopkami, koníky,..Dělali jsme přáníčka k Valentýnu pro naše milé, venku si zahráli fotbal, na schovávanou, honičku a otestovali po zimě písek. Navštívili jsme také tělocvičnu, kde jsme se vyřádili na žíněnkách apod. Při vycházkách jsme pozorovali první jarní kytičky – sněženky. Nadále si čteme z časopisu Pastelka a dozvídáme se mnoho informací o naší krásné České republice.

Paní vychovatelka a děti